A for Athlete
Advertisement

Background[]

THE BEST OF CLASS 2011 1/2 HOUR SPECIAL airs Saturday, May 14, 2011 @ 7:00 pm & Sunday May 15th @ 11:35 pm on 6 ABC. Join hosts Brian Taff and Shirleen Allicot as they take a fun and fast look into the lives of the Best of Class of 2011. Hear what the Best of the Class thinks of their world, and how they're going to change it!

THE 2011 BEST OF CLASS VIDEO PORTRAIT SCHEDULE ON 6ABC

6abc will air a 1:00 (one minute) commercial spot with a montage of student's faces each Saturday evening throughout the summer season. It will air at approximately 7:27 pm starting May 28th, 2011 after the "FYI Philly" show. Each student will appear one time only - so please be sure to check the schedule below and find your spot number on the enclosed student list.

Students List 2011[]

Last Name, First Name | School | Spot #

Abdalla, Aseel Chichester HS 8

Agrawal, Arjun Upper Merion Area HS 2

Alston, Morgan Philadelphia HS for Girls 3

Artes, Peter Ridley HS 6

Austin, Shanae John Bartram HS 1

Backer, Bridget Cardinal O'Hara HS 1

Barron, Rebecca Haddon Heights HS 1

Basile, Sean Quakertown Community SHS 2

Bateman, Alison Norristown Area HS 3

Battelini, Rebecca Buena Regional HS 3

Beck, Anderson Penncrest HS 2

Berrios, Bianca Fairhill Community HS 1

Bhuiyan, Tanzir Deptford HS 1

Blicharz, Peter Burlington County Inst. Of Tech. 6

Bogdanovic, Dejana Woodbury HS 3

Bolden, Latoya Motivation HS 8

Boyce, Becca Pennsville Memorial HS 2

Brigandi, Bethany Glassboro HS 7

Brock, Katherine William Penn Charter Shool 3

Brown, Nafis Olney HS West 3

Bruschi, Michael Council Rock HS South 1

Bucher, Emily Gloucester City HS 5

Butrus, Vincent Mainland Regional HS 5

Cannizzo, Joesph Camden County Technical Schools-Glouchester Township Campus 6

Caputo, Ashlie Conrad School of Science 7

Carter, Rebecca Bristol HS 7

Champagne, Jocelyn Garnet Valley HS 8

Chipkin, Logan Atlantic City HS 2

Chowdhury, Raheem Samuel Fels HS 9

Chung, Connie Mercy Vocational HS 7

Coccia, Emily Villa Maria Academy HS 4

Cody, Bryce Morrestown HS 7

Coleman, Daniel Neshaminy HS 6

Collins, Kadeem Edward Bok Technical HS 2

Connelly, Paige Bensalem HS 5

Coulter, Peter Audubon Jr Sr HS 1

Crabb, Emily Renaissance Academy 6

Crimi, Harry Devon Prep 4

Culler, Ciara Girard College HS 5

Dannenbaum, Aaron Eastern Senior HS 4

Dearolf, Christopher La Salle College HS 5

Del Vecchio, Joanmarie Perkiomen Valley HS 4

Delancy, Brian Shawnee HS 1

Delengawski, Joseph Gloucester Catholic HS 1

Dembele, Mado-Sue Lankenau HS 8

Derrow, Eli Harriton HS 4

Desai, Ishaan Hunterdon Central HS 9

Diggs, Breha Ben Franklin HS 2

Dixon, Havanna Chester HS 4

Do, Viet Upper Darby HS 5

Duda, Matthew Lower Moreland HS 2

Dwyer, Patrick Gloucester County Institute of Tech. 2

Eng, Jessica St. Hubert Catholic HS 7

Escorce, Althea Germantown HS 1

Everett, Jihan Willingboro HS 2

Farquhar, Elliot Penn Wood HS 7

Feeney, Kimberly Nazareth Academy HS 8

Flashner, Evelyn Mount Saint Joseph Academy 5

Frederickson, Jonathan Atlantic County Institute of Technology 8

Fulginiti, Brian Phillip Holy Ghost Prep 5

Gallagher, Mark Avon Grove HS 4

Galland, Robert Center for Arts and Tech. 9

Gibbs, Devon Lindenwold HS 4

Glynn, Rebecca Abington Senior HS 8

Greaney, Allison Palisades HS 3

Green, Deidgre Martin Luther King HS 2

Gripton, Earl Bucks County Technical HS 6

Grzybowski, Eric Howard HS of Technology 2

Guyer, Joan West Chester East HS 1

Hackett, Timothy Phoenixville Area HS 6

Halterman, Erik Academy of the New Church Boys Sch. 2

Hartson, Stephanie Pennsauken HS 6

Hentschel, Kate Hatboro Horsham HS 6

Herbut, John Father Judge HS 8

Herrera, Joanna Trenton Central HS 2

Herring, Marissa Univeristy City HS 9

Hinshillwood, David Cherry Hill HS West 6

Holmes, Tierra Imhotep Institute Charter School 5

Hong, Thomas Central Bucks HS South 7

Hong, Lena Pemberton Township HS 8

Horan, Summer West Catholic HS 1

Horner, Devon Clayton HS 4

Hoxha, Denisa Bodine High School for International Affairs 9

Idun, Jesse Sun Valley HS 5

Innes, Evan Bishop McDevitt HS 1

Jones, Christopher St. Joseph's Prep 1

Jordan, Alisha Council Rock HS North 9

Jose- Perez, Abel Kensington International Business HS 1

Joseph, Keerthy Springfield HS 9

Kelly, Stephanie SS John Newmann + Maria Goretti HS 4

Kelly, Sean Central Bucks HS West 3

Kemp, Cassidy Alexis I. dupont HS 9

Kempton, Hannah The Charter School of Wilmington 9

Keulmann, Samantha Brandywine HS 1

Khoo, Jennifer Philadelphia- Montgomery Christian Academy 9

Kim, Sungmin Camden Catholic HS 7

King, Amanda Octorara Area HS 6

Konell, Jordan Central HS 2

Krause, Karin Gateway Regional HS 3

Krutsick, John Ocean City HS 7

KuttiKattu, Asha Timber Creek HS 8

Lam, Steven Girard Academic Music Program 3

Lambright, Emily Christopher Dock Mennonite HS 4

Lane, Briana West Philadelphia HS 8

Le, Flower Williamstown HS 6

Ledsford, Danielle Pottstown HS 3

Lee, Edward Radnor HS 4

Legkobitova, Veronika MaST Community Charter 7

Leifsen, Julia Jenkintown HS 8

Leo, Renata Pitman HS 5

Levering, Alexandra The Pathway School 9

Levine, Matthew Rancocas Valley HS 8

Lim, Ton Roman Catholic HS 2

Lippincott, Sarah E. Millville Senior HS 2

Liu, Yishan Central Bucks HS East 8

Lively, Teresa Collingswood HS 6

Loeb, Franklin Overbrook School for the Blind 5

Logue, Christopher Monsignor Bonner 2

Ly, Duong-Nghe South Philadelphia HS 9

Lyles, Nyesha Simon Gratz HS 7

Magalong, Valerie Marinas Holy Spirit HS 3

Mandel, Sarah Unionville HS 7

Mandracchia, Thomas Pope John Paul, II HS 7

Mansilla, Ariel Camden County Tech. School- Pennsauken 10

McCord, Christopher Archmere Academy 1

McGann, Daniel Cinnaminson HS 1

McMillan, Paul Paul M Hodgson Vo-Tech 5

McNellis, Ryan Downingtown HS West 7

McQueary, Ian Hopewell Valley Central HS 9

McShane, Mark Paul VI HS 10

Mentley, Brandon Methacton HS 2

Merriweather, Deanna Sayre HS 9

Milbourne, Gregory Plumstead Christian School 7

Morelli, Michelle Saint Basil Academy 7

Morrision, Kevin Archbishop Ryan HS 3

Morrison, Ashley John W. Hallahan Catholic Girls HS 7

Mullins, Kathleen Gwynedd Mercy Academy HS 1

Murray, Laura Ursuline Academy 4

Nebbia, Laura Burlington Township HS 5

Neckowicz, Patricia Lower Merion HS 6

Neville, Graham Wildwood Catholic HS 5

Newell, Jessica St. Joseph HS 2

Niu, Sunny Hamilton HS North 6

Novatorskaya, Anastasiya Vineland HS South 6

Nunez, Melissa Olney HS East 4

O'Brien, Sarah Pottsgrove HS 8

O'Donnell, Melissa Our Lady of Mercy Academy 3

O'Donnell, Cullen Conwell-Egan Catholic 1

O'Donnell, Robert Triton Regional HS 5

Pal, Satyajeet West Winsor-Plainsboro -South 8

Parham, Rhonda Lamberton HS 6

Parihar, Parth Washington Township HS 6

Paris, Aubrey Delran HS 5

Patel, Arjun Caravel Academy 6

Patel, Roshni Padua Academy 4

Peters, Kyle Pennridge HS 2

Petka, James CAB Calloway School of the Arts 9

Pham, Linda Academy at Palumbo 10

Piehl, Ellen Conestoga HS 10

Plummer, Jane St Elizabeth HS 5

Reddy, Renuka West Windsor-Plainsboro -North 7

Ramsaran, Adam Christiana HS 4

Radomski, Shannon Merion Mercy Academy 5

Ra, John Hightstown HS 7

Quiroz, Lily Bishop Shanahan HS 8

Purnell, Samantha Phildelphia School for Creative and Performing Arts 7

Polischuk, Ryan Malvern Prep School 3

Posner, Andrew J. Downingtown HS East 5

Price, Shayonna Strawberry Mansion HS 5

Priftanji, Dorela Marple Newton HS 3

Procopio, Maria Sacred Heart HS 3

Protasiuk, Ewa Lansdale Catholic HS 9

Prusisz, Tyler Newark HS 9

Reshetar-Jost, Eliot New Hope Solebury HS 10

Restrepo, Manuela Delcastle Technical HS 1

Richman, Brittany Egg Harbor Township HS 3

Roberts, Alison Great Valley HS 8

Ronayne, Jacqueline Archbishop Prendergast 7

Ruden, Jacob Clearview Regional HS 6

Saunders, Margie Tower Hill School 5

Shah, Kishan Steinert HS 10

Simmons, Christina Glasgow HS 9

Smith, Kaisha Overbrook HS 4

Smith, Katie Haddonfield Memorial HS 2

Smith, Katelyn Country Day School of the Scared Heart 7

Smith, Alanna Delaware School for the Deaf 1

Snyder, Jessica Holy Cross HS 5

Sokoloff, Samantha Lenape HS 10

Solanki, Ravi Pennsbury HS 9

Soto, Johnsie Dr. Charles E. Brimm Medical Arts HS 6

Stevens, Madeleine J.R. Masterman HS 4

Suseendran, Aashika Northern Burlington County Regional HS 9

Sweeney, Jamie Academy of Notre Dame de Namur 5

Tareen, Nadia Baldwin School 4

Taylor, Kyle Elwyn Davidson Schl. 2

Theo, Lois Lincoln HS 8

Thomas, Monica Notre Dame HS 1

Thompson, Alexis Parkway Center City HS 5

Thornton, Julianne Winslow Township 9

Tighe, Joseph Salem County Voc-Tech School 3

Tillman, Pearlenia Roxborough HS 7

Tran, Michael Northeast HS 7

Tso, William Bishop Eustance Prep School 8

Uehling, Jennifer Springfield Township HS 9

Uibel, Stephanie Cherokee HS 6

Venditti, Daniel Franklin Towne Charter HS 9

Venables, Megan Highland Regional HS 3

Vanover, Kevin Salesianum School 3

Uveges, Timothy Upper Moreland 3

Visk, Molly Kennett HS 9

Villarin, Kyle Bordentown Regional HS 8

Vitalie, Jennifer Delaware Valley HS 4

Voltz, Christopher The Tatnall School 4

Voshchilo, Roksolana Swenson Arts and Technology HS 8

Walsh, Madeleine Little Flower Catholic HS for Girls 5

Wascheck, Catherine St. Mark's HS 7

Weidman, Katie Plymouth Whitemarsh HS 7

Werts, Jacquelyn Academy Park HS 9

West, Mike Interboro HS 4

Westbrook, Sarah Villa Joseph Marie HS 8

Wisniewski, Gregory St. Augustine Prep 3

Wittman, Lucas Upper Perkiomen 4

Wolfe, James Owen J. Roberts HS 1

Wright, Barbara Parkway West 6

Wright, Andrew Arthur P. Schalick HS 8

Zherka, Albana Haverford HS 2

Zhong, Caroline Wissahickon HS 6

Advertisement